Питання та відповіді

Тут Ви можете ознайомитися з питаннями, які виникають найчастіше, та відповідями на них, або задати своє питання.

Інформація, розташована на даному сайті, носить ознайомчий характер і не є керівництвом до самостійного лікування. До увагиНагадуємо Вам, що діагноз через Інтернет, як і іншим заочним способом не ставиться. Точно встановити діагноз і призначити максимально правильне лікування, можливо тільки при особистому огляді пацієнта і вивченні історії хвороби. Інформацію про лікарів діагностичного центру "Медіскан Черкаси" Ви можете подивитися в розділі "Наші фахівці"

  1. Чому в різних клініках різні ціни на КТ і МРТ-дослідження?

    • Причини цінових відмінностей пов'язані з наступними факторами:

      - технічними особливостями апаратури, датою випуску, часом експлуатації томографа та ін.

      - можливістю отримання додаткових консультацій (в тому числі за кордоном)

      - наявністю широкоформатного друку зображень

      - рівнем медичного сервісу та підготовки медперсоналу

      - можливістю дослідження у зручний для пацієнта час

      - використанням додаткового програмного забезпечення з метою розширення діагностичних можливостей

  2. Чи потрібна підготовка до комп'ютерної томографії? Чи є якісь протипоказання до КТ?

    • Підготовка потрібна для дослідження органів черевної порожнини, малого таза. Вас проінформують про попередню підготовку до дослідження.

      Абсолютних протипоказань до проведення КТ немає.

  3. Чи бувають при комп'ютерної томографії хворобливі відчуття?

    • Ні. КТ є безболісним, безконтактним методом. Єдина незручність - необхідність лежати без руху протягом декількох хвилин.

  4. Скільки часу займає КТ-дослідження?

    • Це залежить від технічних можливостей використовуваної апаратури, зони дослідження, переліку завдань, які стоять перед лікарем. В середньому дослідження триває 5-20 хвилин, обробка результатів займає від 1 до 3 годин. Іноді, в складних діагностичних ситуаціях, обробка результатів КТ-дослідження може зайняти значно більше часу, що продиктовано необхідністю проведення консиліуму фахівців.

  5. Чи можна годувати грудьми після комп'ютерної томографії?

    • Якщо під час КТ не вводився контрастний препарат, то можна годувати відразу. Якщо контрастну речовину застосовувалося, то рекомендується перервати годування на 24 години.

  6. Чи можна робити комп'ютерну томографію вагітним?

    • Ні. Особливо протипоказана КТ у першому триместрі вагітності. Для діагностики у вагітних використовують інші методи - ультразвукове дослідження і магнітно-резонансну томографію. У рідкісних випадках, коли без КТ неможливо обійтися (при важкій травмі, наприклад), то виконують КТ. Якщо Ви вагітні, обов'язково повідомте про це лікаря, який проводить томографію.

  7. Чого очікувати після проведення КТ?

    • Якщо Вам ввели контрастну речовину внутрішньовенно, після обстеження необхідно випити багато рідини (6 - 8 склянок). Контрастний препарат виводиться з сечею.

      Можливі ускладнення при внутрішньовенному введенні контрастної речовини: алергічна реакція на в/в введення контрастної речовини (кропив'янка, набряк, утруднене дихання, озноб), яка швидко мине після прийому антигістамінних препаратів. При необхідності їх Вам тут же введуть в нашому Центрі.

      Під час прийому контрастного препарату всередину — можлива невелика послаблююча дія.

      ПАМ'ЯТАЙТЕ!

      Якісна підготовка і дотримання всіх вказівок кваліфікованого медичного персоналу робить обстеження максимально безпечним і якісним!

Задати питання Cancel Reply

Ваше ім'я:

Ваш E-mail:

Ваше повідомлення:

*всі поля обов'язкові для заповнення, будь ласка, введіть реальний e-mail

Діагностичний центр Черкаси