Позвонить

УЗД венозної системи нижніх кінцівок

УЗД венозної системи в Черкасах

Вважається, що захворювання судин нижніх кінцівок — це розплата людства за прямоходіння. А ще — це одна з хвороб цивілізації, яка пов’язана з малорухливим способом життя.

Проблема венозної (варикозної) хвороби була актуальною ще з древніх часів, і медики вже не одне тисячоліття займаються вдосконаленням її лікування. Причина захворювання — порушення роботи клапанів всередині вен, завдання яких перешкоджати зворотному току крові. Порушення цієї функції клапанів і призводить до застою крові у венах та їх розширенню.

Якщо хворобу не лікувати, в зоні деформованих вен з’являються трофічні язви з високим ризиком розвитку гангрени, а тромби, які є наслідком застоювання крові, можуть стати причиною смертельно життєзагрозливих серцево-судинних захворювань — тромбоемболії легеневої артерії, інфарктів, інсультів. Розширення вен ніг часто є попередником варикозу вен різних органів — малого тазу, шлунково-кишкового тракту тощо.

Варикозна хвороба є однією з найпоширеніших і вона неухильно молодіє. На різних стадіях вона виявляється майже у 30% жінок і 20% чоловіків.

Фактори ризику розвитку варикозної хвороби:

  • спадковість;
  • надмірна вага (при зростанні індексу маси тіла до 27 кг/м 2 ризик розвитку захворювання зростає до 33%);
  • вагітність;
  • спосіб життя та роботи: малорухливість, тривале перебування у стоячому чи сидячому положенні, підіймання вантажів тощо;
  • носіння тісної білизни, шкарпеток, гольфів та панчіх з тугою резинкою;
  • неправильне харчування;
  • прийом деяких медичних препаратів;
  • вікові зміни.

Симптоми варикозної хвороби

Підступністю захворювання є те, що на її перші симптоми ми часто не звертаємо уваги: втомленість ніг після тривалої ходьби та наприкінці дня, відчуття важкості, незначна набряклість, судороги. Але саме вони є першими дзвониками і потребують візиту до лікаря.

Найнадійніший спосіб профілактики та лікування варикозу вен — це недопущення розвитку захворювання. Але це можливо тільки за раннього його виявлення, при появі перших ознак або ще краще — до перших симптомів. Тобто йдеться про регулярні профілактичні обстеження.

Діагностика варикозної хвороби в «Медіскан Черкаси»

Ультразвукове дослідження є основним методом виявлення варикозної хвороби як у найраніших стадіях, так і в найскладніших випадках. Також воно використовується для контролю результатів лікування у динаміці. Дослідження проводиться методами колірної допплерографії та дуплексного сканування на УЗ-апараті експертного класу Aplio 500 японської компанії Canon Medical Systems.

УЗД венозної системи Черкаси