Позвонить

МРТ черевної порожнини, заочеревинного простору є високоінформативним, безпечним, чи не інвазивних і досить об'ємним дослідженням органів і тканин черевної порожнини за допомогою магнітного поля і радіочастотних імпульсів. Ця методика може застосовуватися як для діагностики, так і для контролю ефективності лікування. У деяких клінічних випадках тільки завдяки її виконання може встановлюватися точний діагноз. Крім цього, таке дослідження часто дозволяє уникнути проведення інших болючих і складних методик обстеження.

МРТ черевної порожнини, позаочеревинного простору в Черкасах

За допомогою цієї діагностичної процедури можливо обстеження наступних тканин і органів:

• печінку і жовчовивідні шляхи;

• підшлункова залоза і її протоки;

• шлунок;

• селезінка;

• кишечник;

• лімфовузли;

• вени і артерії черевної порожнини;

• нирки, надниркові залози і органи сечовидільної системи;

• м'які тканини черевної порожнини.

Крім дослідження цих органів і тканин МРТ черевної порожнини, заочеревинного простору дозволяє оцінювати вплив однієї патології на стан інших тканин і органів.

Показання

МРТ органів черевної порожнини Черкаси

МРТ органів черевної порожнини, заочеревинного простору є дорогим обстеженням і не застосовується в якості скринінгового методу дослідження. Даний метод не призначають без попереднього дослідження в кабінеті функціональної діагностики за допомогою УЗД або рентгена. Хворому показана магнітно-резонансна томографія тільки тоді, коли діагноз вже припущений або поставлений, але його потрібно уточнити. МРТ-процедура дасть більш точні відомості про хвороби, які допоможуть лікарю підібрати найбільш ефективні методи лікування.

Крім цього, сканування може рекомендуватися для вивчення динаміки розвитку деяких недуг (наприклад, новоутворень) або контролю ефективності лікування.

Приводом для призначення МРТ черевної порожнини, заочеревинного простору можуть ставати такі клінічні випадки:

-травми черевних органів, попереку і живота;

- клінічні симптоми внутрішньої кровотечі;

- наявність ознак ішемічного ураження внутрішніх органів;

- підозра на скупчення в черевній порожнині рідин (крові або гною);

- симптоми патологічно порушеного відведення жовчі;

- ознаки порушеного виділення сечі;

- запальні захворювання нирок, селезінки, шлунка або дванадцятипалої кишки;

- вроджені аномалії абдомінальних органів;

- підозра на злоякісні новоутворення в цій області;

- необхідність в оцінці обраного методу лікування;

- вивчення стану пацієнта після хірургічного втручання;

- патології кровоносних судин (тромбози; аневризми; руйнування стінок судин);

- неможливість виконання інших діагностичних процедур.

Введення парамагнітного контрастного препарату при МРТ черевної порожнини, заочеревинного простору показано для виявлення порушень в кровообігу, роботі і будові судин, ішемії тканин або органів, новоутворень або каменів. Як контрастування використовуються препарати на основі металу гадолінію.

Як правильно підготуватися до процедури

Для того щоб МРТ черевної порожнини, заочеревинного простору дало максимально інформативні і достовірні результати, слід пройти нескладну підготовку:

1. За 2-3 дні до дослідження виключити з раціону продукти, що сприяють підвищеного газоутворення. До них відносять бобові, кисломолочні продукти, велика кількість сирих овочів і фруктів, чорний хліб, газовані і спиртні напої. Крім цього, необхідно відмовитися від прийому сприяють газоутворення лікарських засобів (наприклад, Нормазе, Дюфалак).

2. Якщо пацієнту необхідно проведення МРТ підшлункової залози, печінки або селезінки, то слід протягом 2-3 днів дотримуватися безвуглеводної дієти, що сприяє розвантаженню цих органів.

3. Якщо пацієнт страждає від скупчення газів або запорів, то йому призначаються вітрогінні і проносні препарати (або проведення очисної клізми напередодні перед процедурою). Як ветрогонного і проносний засіб можуть застосовуватися Еспумізан і Сорбекс.

4. При необхідності виконання МРТ з контрастом для виключення алергічної реакції провести пробу на контрастний препарат.

5. Якщо пацієнт страждає від гіперрухливості, то йому може рекомендуватися виконання процедури під загальним наркозом. У таких випадках хворому знадобиться попередня консультація анестезіолога.

6. Якщо у пацієнта є захворювання нирок і планується дослідження із застосуванням контрастування, то для виключення протипоказань слід провести аналізи сечі і крові.

7. Жінкам дітородного віку слід переконатися у відсутності вагітності (за допомогою тесту або УЗД).

8. При необхідності усунення тривожності лікар може порекомендувати прийом седативного засобу. У деяких випадках для усунення хвилювання на процедурі можуть бути присутні родичі пацієнта.

9. Останній прийом їжі повинен відбутися за 6-7 годин до процедури. Він повинен складатися з легких і добре засвоюються страв.

10. За 4 години до обстеження слід припинити приймати рідини. В день процедури не можна пити воду з газом, від кави або чаю теж краще відмовитися.

11. Взяти з собою укладення попередніх МРТ для порівняння результатів.

12. В день дослідження не слід користуватися косметичними засобами, наносити макіяж або лак для волосся, т. К. Вони можуть спотворити результати.

13. За 30-40 хвилин до дослідження слід прийняти спазмолітичний засіб (Но-шпа, Папаверин, Спазмалгон або ін.).

14. Перед процедурою відвідати туалет.

15. Перед входом до кабінету МРТ зняти металеві прикраси, годинники, зубні протези, шпильки, пірсинг, перуку і т. П. Електронні пристосування, банківські карти теж слід залишити в сумці.

Після виконання дослідження пацієнт отримує пошарові знімки органів і тканин черевної порожнини і заочеревинного простору, а також висновок фахівця радіопроменевою діагностики. Надалі результати дослідження аналізує лікар хворого і ставить заключний діагноз.

Ціни на МРТ діагностику