Питання та відповіді

Питаннями про здоров'я грудей рано чи пізно задається кожна жінка, але адресувати їх необхідно фахівцеві.

Звернувшись в діагностичний центр «Медіскан Черкаси», Ви зможете:

- пройти профілактичний огляд молочних залоз;

- отримати консультацію кваліфікованого маммолога;

- якщо необхідно - уточнити діагноз за допомогою гістологічного висновку біопсії;

- пройти курс лікування під керівництвом досвідченого лікаря;

- дізнатися як уникнути нового захворювання і зберегти груди здорової.

  1. З якого віку слід почати регулярно стежити за здоров'ям молочних залоз?

    • Регулярно стежити за здоров'ям молочних залоз слід починаючи з 12 років (часу настання статевого дозрівання і першої менструації).

  2. Коли потрібно відвідувати мамолога?

    • Планово - 1 раз на рік, позапланово - приналичии виділень з сосків, втягнення соска, наявність ущільнень, деформації, хворобливих відчуттів в грудях.

  3. Які фактори ПОГАНО позначаються на здоров'ї грудей?

    • Шкідливі звички (особливо - куріння), аборти, ранній (до 13 років) початок менструації, пізня (після 53 років) менопауза, обтяжена спадковість (наявність раку молочної залози у кровних родичів).

  4. Які чинники здатні запобігти захворюванню молочних залоз?

    • Народження первістка до 30 років, наявність 2-х і більше дітей, грудне вигодовування не менше 6 місяців./p>

  5. Як позитивні і негативні фактори впливають на необхідність профілактичних обстежень?

    • Наявність негативних факторів повинні змусити жінку частіше відвідувати мамолога і проходити профілактичні обстеження, при тому, що наявність позитивних факторів - повністю не виключає розвитку патології молочних залоз і не скасовує необхідність регулярного обстеження.

  6. Як слід проводити самообстеження грудей?

    • Кращий час для самообстеження грудей - 2-3-й день після закінчення менструації (для жінок в менопаузі - будь-який, краще один і той же день місяця). Роздягаючись, перед початком огляду слід звернути увагу на можливі сліди виділень на бюстгалтер. Наявність виділень можна перевірити по черзі стискаючи кожен сосок двома пальцями.

      Далі слід підійти до дзеркала і оглянути груди на предмет симетричності (в нормі - груди симетрична, соски без ознак деформації).

      Продовжити обстеження слід в положенні лежачи. Одну руку потрібно підняти вгору, заклавши за голову, а подушечками пальців іншої руки ретельно обмацати все відділи молочної залози, рухаючись в круговому і радіальному напрямках.

  7. Які існують методи інструментальної діагностики захворювань грудей?

    • До основних інструментальних методів діагностики захворювань грудей відносяться УЗД (з можливістю біопсії), мамографія, і МРТ молочних залоз.

  8. Від чого залежить вибір методу обстеження?

    • Вибір методу обстеження визначається будовою грудей. Залозиста тканина, переважна у юних дівчат і молодих жінок, добре досліджується на УЗД, мамографія у них виявиться малоінформативною. Тому молодим жінкам при плановому огляді і при патології, в першу чергу, рекомендують робити саме УЗД грудей.

      З віком тканина молочних залоз видозмінюється, перероджується, і заміщується жировою тканиною. Жирова тканина добре проглядається на мамографії. Якщо присутня повна жирова інволюція залози (як у більшості жінок після 40) - точність результатів мамографії досягає 98%. Тому після досягнення 40 років навіть здоровій жінці рекомендують зробити першу мамографію - вона послужить порівнянням для наступних знімків. Після 40 років всі жінки 1 раз в рік повинні проходити це дослідження.

      МРТ молочних залоз широко використовується у світовій медичній практиці для уточнення діагнозу в силу своєї високої інформативності, відсутності вікових обмежень, і безпеки (рентгенівське опромінення відсутнє).

  9. Чи підвищує наявність імплантів ризик пухлин грудей?

    • Імплантація молочних залоз супроводжується цілою низкою ризиків, виходячи з самого оперативного втручання, наркозу, і, в наслідку, наявності чужорідного тіла в організмі. Однак, ризик раку з імплантацією ніяк не пов'язаний. Жінки з імплантами хворіють на рак грудей з такою ж частотою, як і жінки без них, і також повинні пам'ятати про профілактичні заходи і обстеженнях.

Задати питання Cancel Reply

Ваше ім'я:

Ваш E-mail:

Ваше повідомлення:

*всі поля обов'язкові для заповнення, будь ласка, введіть реальний e-mail

діганостичний центр Черкаси