Позвонить

Інноваційна технологія, дифузно-зважена МРТ (ДВ-МРТ, DWI) - це підвид магнітно-резонансної томографії, заснований на оцінці процесів, які відбуваються в організмі на клітинному рівні. Більшою мірою живі клітини складаються з води, якою вони обмінюються між собою. Молекули води містяться і в міжклітинному просторі. Вони постійно пересуваються і проникають через мембрану то в клітку, то з неї. Процес такого переходу називається дифузією.

У нормі обмін молекулами води відбувається певним чином. При патологіях органів і тканин дифузія порушується: клітини віддають воду в міжклітинний простір повільніше, ніж отримують ззовні. В результаті вони набухають і деформуються. Можлива і зворотна ситуація, коли водяних молекул йде з клітки більше, ніж приходить в неї. Дифузна МР-томографія фіксує показники дифузії всіх тканин і органів організму, а фахівець оцінює їх і порівнює з нормою. Чим більше води в клітинах і тканинах - тим чіткіше буде картина.

Діагностичні можливості методу

Результат спільної дифузно-зваженої МР-томографії всього тіла - це тривимірне зображення всього тіла, зібране з декількох тисяч знімків. Воно цінно для фахівців з різних галузей медицини, так як дає інформацію про стан усіх органів і тканин людини. Завдяки дифузній МРТ діагностують:

- патологічні процеси (запалення, некроз, тромбоз і інші);

- аномалії в будові органів;

- доброякісні новоутворення і ракові пухлини.

Ділянки тіла з відмінною від норми дифузією стануть показником для повторного застосування ДВ МРТ з метою детального вивчення «цікавої» області. Наприклад, дифузне обстеження головного мозку буде інформативніше, ніж ДВ-сканування всього тіла, так як досліджувана зона менше за розмірами.

Дифузна МР-томографія в Черкасах

DWI всього тіла

Дифузна МР-томографія в Черкасах

Спеціальне програмне забезпечення (Fusion) дозволяє зіставляти дифузно-зважені зображення (DWI) зі звичайними МР-зображеннями, дозволяючи точно локалізувати патологічний процес.

Показання до проведення ДВ-МРТ

Дифузно-зважена МР-томографія призначається для підтвердження або спростування передбачуваного або уточнення вже поставленого діагнозу.

Процедура показана в наступних випадках:

- Діагностика інсультів і інфарктів

- Підозра на ракову пухлину

- Підозра на метастазування

- Оцінка ефективності проведеного лікування онкології.

Дифузно-зважена МР-томографія чітко візуалізує лімфатичну систему людини. Тому даний метод діагностики найефективніший у виявленні пухлин в лімфовузлах - лімфом.

Отримані зображення відрізняються хорошим просторовим дозволом різних областей тіла і можуть бути порівняні із зображенням ПЕТ/КТ. Так, для пацієнтів, для яких неприйнятні стандартні методи дослідження з котрастом (КТ, МРТ, ПЕТ/КТ), DWI може стати методом вибору.

Скільки коштує диффузионно-зважена МРТ в Черкасах Ви можете дізнатися ТУТ