Позвонить

Ультразвукове дослідження печінки в Черкасах

Часто ми не підозрюємо, що причиною багатьох негараздів із самопочуттям є саме розлади у роботі печінки. Це один із багатофункціональних органів організму, що бере участь майже у всіх його процесах, які пов’язані не тільки з травленням. Функціонал печінки можна поділити на три великих напрямки життєзабезпечення:

 • кровотворення та обмін речовин;
 • виробництво та виділення жовчі;
 • захист організму від токсичних та патогенних речовин.

Збій у роботі будь якої функції печінки може спровокувати розлад інших органів і систем, стати причиною розвитку таких найсерйозніших захворювань як інфаркт, інсульт, цукровий діабет, неврологічні розлади тощо. У самої печінки немає больових рецепторів, тому про свої негаразди вона маніфестує різними симптомами, які часто не пов’язують з нею. Саме тому контроль стану печінки — це профілактика розвитку багатьох захворювань, зокрема й життєзагрозливих.

Особливості проведення УЗД печінки в центрі «Медіскан Черкаси»

Сучасний рівень ультразвукового дослідження печінки вважається золотим стандартом діагностики її стану. Чим вище рівень УЗ-обладнання, тим у найраніших стадіях можна розпізнати початок розвитку захворювань, найточніше визначити структурні та якісні зміни тканини.

УЗ-апарати, на яких працюють фахівці центру «Медіскан Черкаси», мають найвищі діагностичні можливості. А поки що єдина в Україні УЗ-система i900 оснащена інноваційним програмним забезпеченням зі спеціальним пакетом для дослідження печінки, якому немає рівних у світі.

Показником патологічних змін у печінці є накопичення жиру в її клітинах — стеатоз. Завдяки можливостям i900, наші фахівці виявляють його наявність у найранішій безсимптомній стадії, коли розвиток захворювання можна легко зупинити лише коригуванням харчування. Ми проводимо найточнішу деталізовану діагностику запальних процесів, фіброзу та стеатозу з визначенням стадії захворювання, цирозу та раку печінки.

Використання методу еластографії

у поєднанні з іншими новітніми високо інформативними технологіями, які застосовуються на всіх УЗ-системах Центру, дає змогу забезпечити так званий мультипараметричний підхід у дослідженні. Тобто усі види експертної УЗ-діагностики проводяться максимально швидко за один візит пацієнта, а усі його результати фіксуються на одному медичному висновку.

Гарантією максимально достовірних результатів є спеціальна опція контролю якості дослідження.

Коли показано УЗД печінки

УЗД печінки має стати невід’ємною складовою регулярних профілактичних оглядів. Особливо це важливо для людей з надмірною вагою, цукровим діабетом, метаболічними та серцево-судинними захворюваннями, хронічними розладами шлунково-кишкового тракту тощо.

Регулярні обстеження необхідні після:

 • перенесення вірусних гепатитів та інших інфекційних захворювань;
 • отруєнь;
 • проведення курсів антибіотикотерапії, хіміотерапії;
 • а також як щорічний профілактичний огляд.

Які симптоми свідчать про необхідність зробити УЗД печінки

Часто людина вважає себе здоровою, а деякі неприємні відчуття списує на вплив будь яких зовнішніх факторів — загрузку на роботі, погоду, поїздки тощо. Це може бути й так, але бажано бути впевненим, що ці прояви не є першими ознаками захворювання. Тому радимо перевірити свою печінку при таких симптомах:

 • постійна втома, слабкість, зниження працездатності;
 • погіршення стану шкіри, у тому числі жовтушність;
 • зниження апетиту, втрата ваги;
 • нудота;
 • відчуття неприємного присмаку в роті, гіркоти;
 • висипання на шкірі.

Слідкуйте за своїм самопочуттям і не дайте захворюванням шансу суттєво впливати на ритм вашого життя!

Чи потрібно готуватися до проведення УЗД печінки

Для забезпечення точності дослідження рекомендується:

 • за два–три дні перед дослідженням виключити з раціону продукти, які провокують газоутворення (сирі овочі та деякі фрукти, бобові, які багаті на клітковини, цільне молоко, житній хліб, торти, тістечка газовані напої);
 • при схильності до підвищеного газоутворення (метеоризму) протягом 2–3 днів необхідно приймати ферментні препарати (стосовно їх вибору та доз проконсультуватися з лікарем);
 • УЗД печінки проводиться натще. Останній прийом їжі має бути не пізніше, ніж за 6–8 годин.

узд печінки Черкаси

узд еластографія печінки в Черкасах

узд печінка Черкаси