Позвонить

Ретроградна уретрографія і мікційна цистоуретрографія в Черкасах

До уваги пацієнтів з урологічними захворюваннями! В нашому центрі почали проводиться два нових види дослідження на комп'ютерному томографі.

Ретроградна уретрографія

Даний метод дослідження застосовують в основному у чоловіків. Він передбачає введення в уретру контрастної речовини для отримання зображення її мембранозного, цибулинного і висячого відділів. Ретроградна уретрографія забезпечує добру візуалізацію передньої частини уретри. Дослідження задньої частини уретри більш інформативне при одночасному виконанні ретроградної уретрографії і мікціонної цистоуретрографії.

Мета:

Діагностувати стріктури, дивертикули і вроджені вади розвитку уретри.

Виявити пошкодження уретри.

Оцінити стан уретри після проведення оперативних втручань.


Комп'ютерна томографія уретрографія в Черкасах

Мікційна цистоуретрографія

Для виконання мікціонної цистоуретрографії контрастну речовину активно (під малим тиском) або пасивно вводять в сечовий міхур по уретральному катетеру. Дослідження проводять під контролем рентгеноскопії або виконують знімки, які відображають заповнення сечового міхура контрастною речовиною і його спорожнення в процесі акту сечовипускання.

Мета:

Діагностувати захворювання нижніх сечових шляхів, таких як міхурово-сечовідний рефлюкс, нейрогенний сечовий міхур, доброякісна гіперплазія передміхурової залози, стріктура уретри, а також дивертикули сечового міхура і уретри.

Процедура і подальший догляд

Пацієнта укладають на спину, в сечовий міхур встановлюють постійний катетер.

По катетеру вводять контрастну речовину (до наповнення сечового міхура).

Катетер перетискають, виконують знімки сечового міхура в прямій, напівбоковий і бічний проекціях.

Катетер видаляють. Пацієнта укладають в праве напівбокове положення (праву ногу згинають під кутом 90°, ліву распрямляють, статевий член витягують паралельно осі стегна) і просять помочитися.

Пацієнт повинен пити більше рідини для зменшення печіння при сечовипусканні і прискорення виведення контрастної речовини.

Виконання мікціонної цистоуретрографії протипоказано при гострому (або загостренні хронічного) уретриті і циститі, а також гострому пошкодженні уретри.

Ціни на КТ діагностику в Черкасах