Позвонить

Комп'ютерна томографія з внутрішньовенним контрастним підсиленням в Черкасах

 контрастне підсилення в Черкасах Шевченківський район

- один з "золотих стандартів" в усьому світі, при обстеженні пацієнтів з онкологічними, хірургічними та багатьма іншими захворюваннями.

Дозволяє виявити ураження, що не візуалізуються на УЗД.

N.B! КТ паренхіматозних органів (печінка, нирки і т.д.) без контрастного підсилення може бути менш інформативна, ніж УЗД!

Дозволяє оцінити не тільки локалізацію процесу, а й його поширеність, ставлення до оточуючих органам (інвазія, здавлення).

Дає можливість неінвазивним методом оцінити судинне русло (КТ-ангіографія).

Дослідження без внутрішньовенного контрастування придатні тільки для структур з природним високим контрастуванням (кістки, виявлення каменів, паренхіма легенів) і для виявлення гематом. Майже всі інші види мягкотканих КТ-досліджень виграють від застосування внутрішньовенного контрастного підсилення. Нові методи комп'ютерної томографії в Черкасах засновані на аналізі різних фаз перфузії після контрастування.

КТ органів черевної порожнини. Множинні метастази в печінці.

Комп'ютерна томографія контрастне підсилення в Черкасах Без в/в контрастування.

Комп'ютерна томографія контрастне підсилення в Черкасах З в/в контрастуванням.

Метастаз головного мозку

кт внутрішньовенного контрастування в Черкасах Без в/в контрастування.

Комп'ютерна томографія внутрішньовенного контрастування в Черкасах З в/в контрастуванням.

Які речовини використовують длявнутрішньовенного контрастування.

Сучасні контрастні препарати для внутрішньовенного введення зазвичай містять йод. Розрізняють іонні (Урографін, Тріомбраст, Тразограф і т.д.) і неіонні (Томогексол, Омніпак, Ультравіст і т.д.) контрастні препарати. Спочатку були розроблені іонні йодовмісні контрастні препарати, але внутрішньовенне їх введення може привести до великої кількісті ускладнень і в даний час вони найчастіше використовуються для контрастування шлунково-кишкового тракту, так як вони абсолютно не всмоктуються в шлунку і кишечнику і виходять незміненими природним шляхом.

Для внутрішньовенного контрастування зараз у всьому світі користуються неіонними контрастними препаратами, йод в яких пов'язаний ковалентними зв'язками, що значно знижує ризик ускладнень. За світовою статистикою частота ускладнень при в/в введенні неіонних контрастних препаратів становить 1 на 10000 випадків, тобто 0,01%. Як правило це трапляється у людей зі схильністю до алергічних реакцій. Тому якщо Ви схильні до алергії і Вам треба буде пройти КТ з в/в контрастуванням ОБОВ'ЯЗКОВО повідомте про це нашому адміністратору або медичній сестрі.

Як проходить контрастування і що відчуває пацієнт у цей час.

Для проведення внутрішньовенного контрастування, перед дослідженням медсестра поставить Вам внутрішньовенний катетер в ліктьову вену. Безпосередньо під час сканування через цей катетер буде вводитися неіонний контрастний препарат. Вводиться він не вручну, за допомогою спеціального приладу - інжектора, який робить це за заданими параметрами (обсяг речовини, швидкість введення). Ці параметри мають велике значення в дотриманні певних фаз контрастування, що дає величезну перевагу в наступній постановці діагнозу. Обсяг введеного контрастного препарату варіюється в залежності від маси тіла людини і завдань дослідження (від 50 до 150 мл).

внутрішньовенне контрастування Черкаси Інжектор томографія внутрішньовенного контрастування Черкаси

Під час введення Ви відчуєте розливається по тілу тепло, яке швидко пройде. Вкрай рідко виникає кропив'янка (червона алергічний висип на шкірі), яка швидко проходить при введенні антигістамінних препаратів. При будь-яких неприємних відчуттях відразу ж повідомте медсестрі.

Вже на п'ятій хвилині практично 90% введеного Вам контрастної речовини виявляється в сечі. Решта виводиться протягом доби.

Для контрастування шлунково-кишкового тракту може використовуватися звичайна вода або розведений розчин іонної контрастної речовини. Обсяг, який доведеться випити, може становити від 1 літру до 1,5-2 літрів. Розчин має злегка гіркуватий присмак. Будь-яких неприємних відчуттів не викликає. В деяких випадках може спостерігатися незначний розлад кишечника. Пов'язано це з тим, що розчин має високу щільність і викликає приплив рідини в просвіт кишечника, але він абсолютно не всмоктується і виходить незміненим природним шляхом. Цей ефект схожий на той, який виникає якщо випити насичений сольовий розчин.

Показання для внутрішньовенного контрастування

Спектр показань для внутрішньовенного контрастування досить широкий. Відзначимо тільки найосновніші:

При будь-якій підозрі на онкологічну або хірургічну патологію, або, якщо дана патологія встановлена і потрібно визначити її поширеність - внутрішньовенне контрастування проводиться ЗАВЖДИ - це ЗОЛОТИЙ СТАНДАРТ у всьому світі.

КТ-дослідження органів черевної порожнини, заочеревинного простору, порожнини таза за рідкісним винятком(травма, пошук каменів сечовивідної системи) робиться без в/в контрастування.

Протипоказання для внутрішньовенного контрастування

Абсолютним протипоказанням довнутрішньовенного контрастування є встановлена в анамнезі непереносимість неіонних рентгеноконтрастних речовин, тобто якщо Вам їх уже вводили і у Вас виникла серйозна реакція на них. Про цей факт ОБОВ'ЯЗКОВО повідомте перед дослідженням медсестру. Всі інші протипоказання, описані в літературі (важкий стан пацієнта, серцева, ниркова недостатність, гіпертиреоз і т.д.)

ВІДНОСНІ, так як якщо гостро стоїть питання про життя і здоров'я пацієнта і іншими засобами поставити правильний діагноз неможливо, то при відповідній попередній підготовці в/в контрастування проводити можливо і потрібно

І найголовніше! Питання про необхідність використання контрастування (внутрішньовенного або будь-якого іншого) вирішує лікар-рентгенолог!!! І тільки він!!!

За кордоном, якщо пацієнт без вагомих підстав відмовляється від проведення контрастного підсилення, йому можуть відмовити в дослідженні. Так як доцільність і діагностична цінність такого дослідження буде низькою.

Ціни на КТ діагностику в Черкасах